Там є два запитання: 1. Чи потрібно перед виділеним сполучником вставити кому у реченні? Удосвіта знов загули на морозі

  • 48
Там є два запитання:
1. Чи потрібно перед виділеним сполучником вставити кому у реченні? Удосвіта знов загули на морозі сосни, і закричали півні на горищах. Буває, кажуть, уночі горять вогні болотні, чи світяться зотлілі до трухи корчі. Іноді тут пробіжить заєць або спиниться на кручі вовк. В одну мить розсунувся простір, і стали ближчими зорі. А на сизих луках скошено траву, і літо буйне ввійшло в береги.
2. Чи потрібно перед виділеним сполучником вставити кому у реченні? А ну, хто не грав його і хто не слухав? Десь коні ржуть.
Andreevich
29
1. Перед виділеним сполучником "і" не потрібно вставляти кому у реченні. В даному випадку, ми маємо дві роздільні речення, які об"єднуються сполучником "і". Кому не відокремлює речення одне від одного, тому тут кома не потрібна.

2. Перед виділеним сполучником "А" також не треба вставляти кому у реченні. Сполучники "А" та "і" можуть виконувати роль службових слів, які не потребують відокремлення комою. У даному випадку, речення "А ну, хто не грав його і хто не слухав?" має структуру нерозривного питання, тому після сполучника "А" не потрібна кома.