Які синтаксичні особливості має речення Упав мороз на листя посіріле, яри заслало сиве полотно, збирають ночі зорі
Які синтаксичні особливості має речення "Упав мороз на листя посіріле, яри заслало сиве полотно, збирають ночі зорі у рядно, і сонце в хмарах ніжиться без діла"?
Vihr 31
Речення "Упав мороз на листя посіріле, яри заслало сиве полотно, збирають ночі зорі у рядно, і сонце в хмарах ніжиться без діла" представляє собою складнопідрядне речення з одним головним реченням і трьома залежними реченнями.Головне речення цього складнопідрядного речення - "Упав мороз на листя посіріле". Воно виражає дію, яка сталася - "мороз упав на листя, яке стало посірілим".
Залежні речення в цьому реченні виконують роль прикраси і додають деталей до основного речення. Ось їхні параметри:
1. "яри заслало сиве полотно" - це залежне речення, яке пояснює явище, пов"язане з морозом. Ярі (гострі морози) заслали сиве полотно, що, ймовірно, означає, що сніг чи інші білі відкладення вкрили поверхню.
2. "збирають ночі зорі у рядно" - це також залежне речення, яке описує явище, пов"язане з нічним часом. Воно говорить про те, що зорі збираються в рядок на небі вночі.
3. "і сонце в хмарах ніжиться без діла" - це третє залежне речення, яке описує явище, пов"язане зі сонцем. Воно говорить, що сонце без діла перебуває в хмарах.
Таким чином, складнопідрядне речення "Упав мороз на листя посіріле, яри заслало сиве полотно, збирають ночі зорі у рядно, і сонце в хмарах ніжиться без діла" містить головне речення про падіння морозу на посіріле листя та три залежні речення, які описують супутні явища, пов"язані з морозом, нічним часом і сонцем.