Яку довжину має відрізок M N , якщо після переміщення відрізок MN був довжиною 8 см? а) 5 см; б) 3 см; в) 8 см

  • 27
Яку довжину має відрізок M"N", якщо після переміщення відрізок MN був довжиною 8 см? а) 5 см; б) 3 см; в) 8 см; г) 12 см. Виберіть правильну відповідь: а) При переміщенні відрізок завдовжки 5 см стає відрізком завдовжки 10 см; б) Прямі діагоналі ромбу є симетричними щодо прямої, яка проходить через інші дві вершини ромбу; в) Точка перетину діагоналей прямокутника не є центром симетрії прямокутника; г) Поворот навколо точки не є переміщенням. Побудуйте нові координати точок А(2; 6), В(1;-3) і С(0; -2) після паралельного перенесення за допомогою вектора m(2;-3). Запишіть координати нових точок.
Марк
63
Давайте розглянемо поставлену задачу.

Перш за все, нам потрібно з"ясувати, яка довжина має відрізок M"N" після переміщення відрізка MN завдовжки 8 см.

Варіант "а" стверджує, що при переміщенні відрізок став завдовжки 5 см. Нехай це так. В такому разі, відрізок M"N" матиме ту ж саму довжину, що і відрізок MN після переміщення, тобто 5 см. Але умова говорить, що після переміщення відрізок MN був довжиною 8 см. Отже, варіант "а" неправильний.

Варіант "б" стверджує, що прямі діагоналі ромбу є симетричними відносно прямої, яка проходить через інші дві вершини ромбу. Ця ствердження абсолютно не пов"язана з задачею про довжину відрізка. Тому варіант "б" також неправильний.

Варіант "в" стверджує, що точка перетину діагоналей прямокутника не є центром симетрії прямокутника. Знову ж таки, ця ствердження не має жодного відношення до задачі про довжину відрізка. Тому варіант "в" також неправильний.

Залишається варіант "г", який стверджує, що поворот навколо точки не є переміщенням. Ця ствердження також не має ніякого відношення до задачі про довжину відрізка. Тому варіант "г" також неправильний.

Отже, жоден з наведених варіантів не відповідає нашій початковій задачі.

Щоб знайти довжину відрізка M"N", який виникнув після переміщення відрізка MN завдовжки 8 см, нам необхідно знайти правильну відповідь самостійно або виконати розділ "Побудуйте нові координати точок А(2; 6), В(1;-3) і С(0; -2) після паралельного перенесення за допомогою вектора m(2;-3)" з наступного завдання.

Запишімо нові координати точок А, В і С після паралельного перенесення за допомогою вектора m(2;-3).

Для кожної точки, нові координати можна знайти шляхом додавання вектора m(2;-3) до вихідних координат.

Для точки А:
x-координата нової точки = 2 + 2 = 4
y-координата нової точки = 6 - 3 = 3
Координати нової точки А: (4, 3)

Для точки В:
x-координата нової точки = 1 + 2 = 3
y-координата нової точки = -3 - 3 = -6
Координати нової точки В: (3, -6)

Для точки С:
x-координата нової точки = 0 + 2 = 2
y-координата нової точки = -2 - 3 = -5
Координати нової точки С: (2, -5)

Отже, нові координати точок А, В і С після паралельного перенесення за допомогою вектора m(2;-3) такі: А(4, 3), В(3, -6) і С(2, -5).