Будь ласка, переробіть коротку промову сучасної письменниці Оксани Забужко «Не бійтеся говорити українською» (2 хв

  • 45
Будь ласка, переробіть коротку промову сучасної письменниці Оксани Забужко «Не бійтеся говорити українською» (2 хв 1 с) і вкажіть елементи мовленнєвої ситуації: 1) адресата; 2) ад­ресанта; 3) предмет мовлення; 4) умови успішного спілку­вання.
Андреевич
23
Оксана Забужко в своїй промові "Не бійтеся говорити українською" звертається до аудиторії, або адресата, якім є слухачі або глядачі, присутні на її виступі.

Адресантом виступу є сама письменниця Оксана Забужко. Вона виступає перед аудиторією з метою передати важливу інформацію та запропонувати свої думки на задану тему.

Предмет мовлення в даному випадку - важливість володіння українською мовою і заклик не боятися використовувати її в спілкуванні. Оксана Забужко розповідає про значення рідної мови, про те, як мова впливає на ідентичність та сприяє розвитку культури.

Умовами успішного спілкування в даному випадку є налагодження взаєморозуміння між адресантом та адресатами, а також здатність адресатів прийняти та зацікавитися переданою інформацією. Для цього важливо, щоб адресант використовував зрозумілу мову, аргументував свої думки, був переконливим та спромігся зацікавити аудиторію викладом теми.

Це основні елементи мовленнєвої ситуації у промові Оксани Забужко "Не бійтеся говорити українською". Вона звертається до аудиторії, виступає в якості адресанта, розповідає про важливість української мови як предмет мовлення, і наголошує на важливості встановлення взаєморозуміння та зацікавленості аудиторії в промові.