Розслабте олівець на середині лінійки так, що обидва кінці лінійки будуть у рівновазі. Зберігаючи положення лінійки

  • 28
Розслабте олівець на середині лінійки так, що обидва кінці лінійки будуть у рівновазі. Зберігаючи положення лінійки та олівця, складіть на отриманому важелі одну монету з одного боку і стопку, що складається з двох таких же монет, з іншого боку. Виміряйте довжини плечей сил (від монет) та перевірте принципи важеля.
Сквозь_Тьму
44
Щоб вирішити цю задачу, нам потрібно врахувати принципи рівноваги та важеля. Спочатку, розглянемо лінійку та олівець, які потрібно зрівноважити.

Крок 1: Розслаблення олівця на середині лінійки

Плечі сил важеля залежать від положення олівця. Щоб зрівняти обидва кінці лінійки, нам потрібно розслабити олівець на середині.

Крок 2: Складання монети та стопки на отриманому важелі

Тепер, коли ми маємо зрівноважену лінійку, ми можемо скласти монету на одному кінці та стопку з двох монет з іншого. При цьому, зверніть увагу, що вони розташовані в певній відстані від олівця.

Крок 3: Вимірювання довжин плечей сил

Зараз ми можемо виміряти довжини плечей сил, щоб перевірити принципи важеля. Плече сили - це відстань між точкою прикладання сили (у нашому випадку монети) до точки опори (у нашому випадку середина лінійки).

Крок 4: Перевірка принципів важеля

Зважаючи на виміряні довжини плечей сил, ми можемо застосувати принцип важеля, що стверджує, що момент (сила, множена на плече сили) на одному боці рівний моменту на другому боці, коли важіль знаходиться у рівновазі.

Якщо плече сил на одному боці більше, ніж на іншому, ми можемо додати деяку масу (вагу) до меншого плеча, щоб зберегти рівновагу.

Описавши всі кроки з деталями, дитина зможе краще розуміти процес та принципи важеля. Це надає їй можливість вивчити і повторити матеріал, а також застосувати його на практиці в даній задачі.