У промисловості тверді розчини часто готують шляхом сплавлення кількох металів разом. Відповідно до цього, хочеться

  • 33
У промисловості тверді розчини часто готують шляхом сплавлення кількох металів разом. Відповідно до цього, хочеться з"ясувати, яка речовина є розчинником, а яка - розчиненою речовиною в поданих ситуаціях:

а) Які речовини вважаємо розчинником та розчиненою речовиною, якщо ми використали 94 г алюмінію, 0,5 г магнію, 5 г міді та 0,5 г мірганцю для приготування сплаву (дюралюмінію)?

б) Які речовини вважаємо розчинником та розчиненою речовиною, якщо ми використали 50 г олова та 50 г свинцю для виготовлення припою?

в) Які речовини вважаємо розчинником та розчиненою речовиною, якщо ми використали 94 г свинцю та 6 г сурми для виготовлення акумуляторного свинцю?
Коко
61
а) Щоб визначити, яка речовина є розчинником, а яка - розчиненою речовиною, потрібно з"ясувати, яка речовина розчинна в іншій. У нашому випадку, ми маємо використати 94 г алюмінію, 0,5 г магнію, 5 г міді та 0,5 г мірганцю для приготування сплаву дюралюмінію.

Щоб визначити розчинник і розчинену речовину, порівняємо їхні властивості розчинності. Знаючи властивості металів і їхню розчинність, ми можемо встановити це для кожного металу.

За таблицями розчинності, алюміній є розчинним у міді, магнії та мірганці. З іншого боку, мідь, магній і мірганець не розчиняються у найбільшому досліднику – алюмінію.

Отже, у даній ситуації алюміній виступає в ролі розчинника, оскільки він розчиняє решту металів, тобто мідь, магній і мірганець є розчиненою речовиною.

б) У цьому випадку ми використали 50 г олова та 50 г свинцю для виготовлення припою.

За таблицями розчинності, олово розчинне у свинці, а свинець розчинний в олові.

Отже, у даній ситуації можна сказати, що олово та свинець виступають як розчинник і розчинена речовина відповідно.

в) Незавершене запитання. Будь ласка, продовжте запитання, і я з радістю допоможу вам.