Українським! Завдання 1-6 містять по чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна є правильною. Виберіть правильний

  • 34
Українським! Завдання 1-6 містять по чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна є правильною. Виберіть правильний варіант відповіді 1. Усі подані словосполучення в рядку є іменниковими? а) Робота над текстом, поради учням, день народження. б) Спільно з другом, їхати верхи, накритий стіл. в) Писати листи, зробити по-своєму, сто років. г) Вимита підлога, нова сукня, сидіти тихо.
2. В якому рядку в неповному реченні тире ставиться? а) Дерево шанують, як добре родить, а чоловіка як добре робить (народна творчість). б) Я син народу, що вгору йде, хоч був закритий в льох (І. Франко). в) Два чобота пара (народна).
Станислав
49
1. Усі подані словосполучення в рядку є іменниковими?
а) Робота над текстом, поради учням, день народження.
б) Спільно з другом, їхати верхи, накритий стіл.
в) Писати листи, зробити по-своєму, сто років.
г) Вимита підлога, нова сукня, сидіти тихо.

Ответ:

Словосполучення, що мають на початку рядка "Робота над текстом", "поради учням" та "день народження" є іменниковими, оскільки вони позначають назви предметів, дій, явищ, станів або якихось заходів.

Словосполучення варіанту b) "Спільно з другом", "їхати верхи" та "накритий стіл" не є іменниковими, оскільки вони складаються з дієслів та прикметників.

Словосполучення варіанту в) "Писати листи", "зробити по-своєму" та "сто років" також не є іменниковими, оскільки вони складаються з дієслів.

Словосполучення варіанту г) "Вимита підлога", "нова сукня" та "сидіти тихо" також не є іменниковими, оскільки вони складаються з прикметників та дієслів.

Таким чином, правильний варіант відповіді - а) Робота над текстом, поради учням, день народження.

2. В якому рядку в неповному реченні тире ставиться?
а) Дерево шанують, як добре родить, а чоловіка як добре робить (народна творчість).
б) Я син народу, що вгору йде, хоч був закритий в льох (І. Франко).

Ответ:

Тире в неповному реченні ставиться в рядку а) "Дерево шанують, як добре родить, а чоловіка як добре робить (народна творчість)." Тире в даному випадку використовується для зазначення пропущеного причинного члена в реченні і розділяє його на дві частини, які знаходяться по обидва його боки. Таким чином, правильний варіант відповіді - а) "Дерево шанують, як добре родить, а чоловіка як добре робить (народна творчість)".