Які величини мають точкові позитивні заряди, які знаходяться на відстані 10 мм один від одного, якщо взаємодіють

  • 12
Які величини мають точкові позитивні заряди, які знаходяться на відстані 10 мм один від одного, якщо взаємодіють із силою [tex]7.2 \times {10}^{ - 4} [/tex]н?
Snezhok
21
Точкові заряди, які знаходяться на відстані 10 мм один від одного, взаємодіють за допомогою електричної сили. Щоб визначити, які величини мають ці заряди, використаємо закон Кулона.

Закон Кулона говорить про те, що сила взаємодії двох точкових зарядів прямопропорційна добутку модулів зарядів та обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Формула для цього закону:

\[F = \frac{{k \cdot |q_1 \cdot q_2|}}{{r^2}}\]

де F - сила взаємодії, q₁ та q₂ - заряди, r - відстань між зарядами, k - електрична стала Кулона.

Заміна відомих значень в формулу:
\(F = 7.2 \times 10^{-4}\) Н
\(r = 10\) мм = \(10 \times 10^{-3}\) м = \(10^{-2}\) м

Після підстановки отримуємо:
\(7.2 \times 10^{-4} = \frac{{k \cdot |q_1 \cdot q_2|}}{{(10^{-2})^2}}\)

Далі, треба врахувати, що точкові заряди, про які йдеться в задачі, є позитивними. Тому, модуль зарядів можна замінити просто самими зарядами:

\[7.2 \times 10^{-4} = \frac{{k \cdot q_1 \cdot q_2}}{{10^{-4}}}\]

Або:

\[72 = k \cdot q_1 \cdot q_2\]

Тепер, ми повинні взяти до уваги, які значення можуть мати заряди \(q_1\) та \(q_2\). З точки зору фізики, заряди можуть бути будь-якими додатними числами, які мають один знак. Отже, \(q_1\) та \(q_2\) можуть мати будь-які позитивні значення.

У підсумку, ми не можемо однозначно визначити, які величини мають точкові позитивні заряди на відстані 10 мм один від одного, оскільки можливі безліч комбінацій позитивних зарядів, які задовольняють експериментальні дані з силою взаємодії, наданою в задачі.