Яким чином зміниться тиск газу в посудині при наступних умовах: а) нагрівання; б) стиснення газу; в) випускання частини
Яким чином зміниться тиск газу в посудині при наступних умовах: а) нагрівання; б) стиснення газу; в) випускання частини газу з посудини?
Анатолий 25
А) При нагревании газа в посудине тиск газа будет увеличиваться. Это происходит из-за того, что нагревание газа приводит к увеличению кинетической энергии его молекул. Увеличение кинетической энергии молекул приводит к более сильным столкновениям между ними и, следовательно, к большей силе, с которой молекулы сталкиваются с стенками посудины. Это увеличение силы столкновений приводит к увеличению давления газа внутри посудины.Б) При стиснении газа тиск газу в посудині також збільшиться. Це пов"язано зі зменшенням об"єму, який газ займає. При стисненні газу молекули змушені займати менший об"єм, і це призводить до збільшення кількості зіткнень між молекулами та стінками посудини. Більша кількість зіткнень приводить до збільшення сили, з якою молекули вдаються в стінки посудини, що в свою чергу призводить до збільшення атмосферного тиску внутрішнього газу.
В) При випусканні частини газу з посудини тиск газу в посудині буде зменшуватись. Це пояснюється законом Бойля – законом, який описує залежність між тиском та об"ємом газу. Згідно з цим законом, при незмінній температурі й кількості газу, тиск газу зменшується пропорційно зменшенню об"єму газу. Таким чином, випускання частини газу з посудини зменшує об"єм газу і, отже, знижує його тиск.