Який тип зв язку присутній у сполуці HCl? a) Ковалентний полярний b) Йонний c) Ковалентний неполярний Який тип зв язку

  • 33
Який тип зв"язку присутній у сполуці HCl?
a) Ковалентний полярний
b) Йонний
c) Ковалентний неполярний

Який тип зв"язку називається металічним і утворюється за рахунок спільної пари електронів?
a) Йонний
b) Ковалентний
c) Водневий

Який тип хімічного зв"язку присутній у речовині з формулою NaF?
a) Ковалентний полярний
b) Ковалентний неполярний
c) Йонний
d) Металічний

Яка формула молекули має ковалентний неполярний зв"язок між атомами?
a) Br2
b) H2S
c) NH3
d) NaCl

Скільки електронів бере участь у утворенні зв"язків у молекулі азоту?
a) 2
b) 4
c) 8
d) 6

Назвіть пару речовин, для яких характерний йонний зв"язок.
Tigr
36
1) HCl - це сполука хлориду водню, яка складається з одного атома хлору (Cl) і одного атома водню (H). Отже, для визначення типу зв"язку в сполуці HCl ми повинні враховувати електронну природу зв"язку між цими атомами.

Хлор (Cl) - негативно заряджений атом, має більшу електроотталкивательність, тоді як водень (H) - позитивно заряджений атом, має меншу електроотталкивательність. Як результат, зв"язок між хлором і воднем в сполуці HCl є ковалентним полярним зв"язком.

Відповідь: a) Ковалентний полярний.

2) У металічному зв"язку атоми металу ділять свої зовнішні електрони, формуючи "електронне море" або "електронну хмару" навколо катіонів металу. Значення, це є спільними парами електронів.

Відповідь: c) Водневий.

3) Формула NaF представляє натрій фторид. Враховуючи електроотталкивание між натрієм (Na) та фтором (F), ми бачимо, що натрій має меншу електроотталкивательность, а фтор - більшу. Отже, зв"язок між натрієм і фтором в сполуці NaF є йонним зв"язком.

Відповідь: c) Йонний.

4) Щоб визначити, який тип зв"язку є ковалентним неполярним, ми розглядаємо відносні електроотталкивати електронні атомів. У цьому випадку, Br2 є молекулою хлору, яка складається з двох атомів брому. Так як обидва атоми мають однакову електроотталкивательность, зв"язок між ними є ковалентним неполярним.

Відповідь: a) Br2.

5) Атом азоту (N) має електронну конфігурацію 1s^2 2s^2 2p^3. Щоб отримати стабільну конфігурацію, атом азоту формує три зв"язки по доработке трьох незайнятих електронних орбіталів 2p. Отже, у утворенні зв"язків в молекулі азоту бере участь 6 електронів.

Відповідь: d) 6.

Назвіть пару речовин, для яких характерні полярні зв"язки.

Однією з пар речовин, для яких характерні полярні зв"язки, є вода (H2O) і аміак (NH3). В обох молекулах йоди утворюються ковалентні зв"язки, але через різницю в електроотталкивательность атомів, зв"язок в цих молекулах стає полярним. У воді, наприклад, кисень більше притягує електрони, ніж водню, тому зв"язок води є полярним. Те саме стосується аміаку, де азот притягує електрони більше, ніж водень.

Відповідь: Вода (H2O) і аміак (NH3).