1. Перегляньте дані зображення. Відзначте правильне твердження. А) Промінь, відбитий відображенням, проходить вище

  • 57
1. Перегляньте дані зображення. Відзначте правильне твердження. А) Промінь, відбитий відображенням, проходить вище точки D. Б) Одержаний відбитий промінь не перебуває у площині зображення. В) Відбитий промінь проходить нижче точки С. Г) Кут падіння променя на дзеркало менший за 30°.
2. Вкажіть явище, яке підтверджує квантові властивості світла. А) Заломлення світла; Б) дисперсія світла; В) інтерференція світла; Г) фотоефект.
3. Промінь світла перетинає межу між двома середовищами так, як показано на зображенні. Відзначте правильне твердження. А) Оптична щільність середовища 2 більша, ніж оптична щільність середовища 1. Б) Кут падіння променя менше, ніж критичний кут.
Alekseevna_9197
57
, ніж оптична щільність середовища 1. Б) Кут падіння променя дорівнює куту відбиття. В) Кут падіння променя дорівнює куту преломлення. Г) Промінь повністю відбивається від межі між середовищами.

Давайте розглянемо задачу 1.

1. А) Промінь, відбитий відображенням, проходить вище точки D.
Неправильно. Промінь, відображений в дзеркало, буде проходити нижче точки D, так як кут відображення дорівнює куту падіння, і промінь відбивається під деяким кутом.

2. Б) Одержаний відбитий промінь не перебуває у площині зображення.
Правильно. Відбитий промінь не перебуває у площині зображення, оскільки відбиття відбувається за законом відбиття світла, а цей закон встановлює, що кут відбиття рівний куту падіння, але промінь відбивається у протилежному напрямку.

3. В) Відбитий промінь проходить нижче точки С.
Правильно. Оскільки кут відбиття дорівнює куту падіння, а кут падіння менший за 90°, то відбитий промінь проходить нижче точки С.

4. Г) Кут падіння променя на дзеркало менший за 30°.
Нічого не зазначено про кут падіння на дзеркало, тому відповідь на це твердження неможливо дати на основі наданих даних.

Тепер давайте розглянемо питання 2.

2. Г) фотоефект.
Правильно. Фотоефект підтверджує квантові властивості світла. Фотоелектричний ефект відбувається, коли фотони світла взаємодіють з речовиною і висвітлюють електрони, які потім виходять з речовини.

На останок розглянемо питання 3.

3. Б) Кут падіння променя дорівнює куту преломлення.
Правильно. Закон преломлення світла стверджує, що кут падіння дорівнює куту преломлення, коли промінь переходить з одного середовища в інше. Тому в даному випадку кут падіння променя дорівнює куту преломлення.

Сподіваюся, що мої пояснення були зрозумілими та допомогли вам розв"язати ці задачі. Якщо у вас ще є питання або потрібна додаткова допомога, будь ласка, скажіть.