1. Який вчений зробив відкриття впливу електричного струму на магнітну стрілку? а) Ерстед; б) Ампер; в) Фарадей

  • 66
1. Який вчений зробив відкриття впливу електричного струму на магнітну стрілку? а) Ерстед; б) Ампер; в) Фарадей; г) Гілберт.
2. Що означає «вид матерії, за якої відбувається взаємодія між зарядженими рухомими частинками»? а) Електричне поле; б) Гравітаційне поле; в) Магнітне поле.
3. На якому малюнку графічно зображено магнітне поле електричного струму, напрям якого вказано?
4. Яка полярність котушки зі струмом?
5. В якому напрямку діє сила Ампера?
6. Як взаємодіятимуть між собою?
Даша
8
1. Відкриття впливу електричного струму на магнітну стрілку зробив учений Ампер. Він провів ряд дослідів, які доводили, що електричний струм створює магнітне поле навколо провідника.

2. Висловом "вид матерії, за якої відбувається взаємодія між зарядженими рухомими частинками" ми маємо на увазі "електричне поле". Електричне поле виникає через наявність заряджених частинок у матерії. Це поле впливає на інші заряджені частинки, створюючи силові лінії і спричиняючи електричну взаємодію між ними.

3. На малюнку нижче графічно зображено магнітне поле електричного струму, напрям якого вказано.

4. Полюсність котушки залежить від напрямку струму, який проходить через неї. Коли струм протікає у напрямку годинникової стрілки, полюс, що знаходиться біля нас, вважають північним полюсом. Якщо струм протікає у протилежному напрямку годинникової стрілки, то полюс, що знаходиться біля нас, вважають південним полюсом.

5. Сила Ампера діє у напрямку, що опуклово обходить провідник з електричним струмом. Це взаємодія між магнітним полем, створеним струмом, та магнітним полем іншого магніту або провідника.

6. Відмінності полягають у тому, що гравітаційне поле виникає через наявність маси, магнітне поле - через рух заряджених частинок, а електричне поле - через наявність заряду. Однак, усі ці поля можуть взаємодіяти між собою. Зокрема, якщо заряджений предмет рухається у магнітному полі, то виникає електричне поле. Такі взаємодії допомагають нам краще розуміти фізичні явища та змоделювати їх у різних ситуаціях.