2. Які напрямки руху позитивних і негативних йонів характеризуються як електричний струм? а) У електролітах б) У газах

  • 7
2. Які напрямки руху позитивних і негативних йонів характеризуються як електричний струм? а) У електролітах б) У газах в) У металах

3. Про який тип самостійного газового розряду говориться в описі: "Світіння розрідженого газу спостерігається при низьких тисках (десяті й соті частки міліметра ртутного стовпчика) та напругах в кілька сотень вольтів." а) Коронний б) Іскровий в) Тліючий г) Дуговий
Saveliy
61
2. Позитивні йони рухаються у напрямку до катоду, а негативні йони - до аноду. Цей рух йонів є електричним струмом.

У електролітах (розчинах солей або іонних сполук) електричний струм з"являється через рух іонів, що утворюють цей розчин. Катод заряджений негативно, тому позитивні іони рухаються до нього, а анод заряджений позитивно, тому негативні іони рухаються до нього.

У газах прояв електричного струму пов"язаний з утворенням іонів через газовий розряд. Іони утворюються в результаті розряду в газовому середовищі і рухаються в залежності від їхнього заряду. Позитивні йони рухаються до катоду, а негативні йони - до аноду.

У металах електричний струм забезпечується рухом вільних електронів. Електрони, які є носіями заряду у металах, рухаються вздовж напрямку електричного поля. Цей рух негативно заряджених частинок дорівнює електричному струму.

3. Описане в описі тип самостійного газового розряду відповідає газовому розряду типу "коронний". Коронний газовий розряд відбувається при низькому тиску і досить високих напругах. Якщо газовий розряд спостерігається при дуже низькому тиску та напругах в кілька сотень вольтів, то ми можемо вважати його коронним. У процесі коронного розряду може спостерігатися світіння розрідженого газу.