Чому розчин солі у воді виявляє провідними властивостями, хоча сама чиста дистильована вода та поварена сіль

  • 11
Чому розчин солі у воді виявляє провідними властивостями, хоча сама чиста дистильована вода та поварена сіль є ізоляторами?
Солнечный_Зайчик
16
Розчин солі в воді виявляє провідні властивості через наявність іонів у розчині. Солі у воді розпадаються на позитивно заряджені іони металу та негативно заряджені іони хлору. Коли молекулярна сітка солі розбивається у розчині, утворюються іони, які можуть переміщуватися. Цей процес називається дисоціацією.

У чистій дистильованій воді немає іонів, тому вона не провідна. Вода складається з молекул H2O, які не мають заряду і не можуть переносити електричний струм.

Також поварена сіль не проявляє провідні властивості, оскільки кухонна сіль, яку ми використовуємо для приготування їжі, зазвичай не має досить чистого складу. Часто вона містить домішки, які можуть перешкоджати дисоціації солі на іони. Такі додаткові речовини у солі можуть викликати іонний забарвлення, що ускладнює проведення електричного струму.

Отже, важливою умовою для провідності розчину є наявність іонів. Чиста дистильована вода та поварена сіль без додаткових речовин не містять достатню кількість іонів для проведення електричного струму, тому вони є ізоляторами. Однак розчин солі в воді має достатню кількість іонів для проведення електричного струму, тому він проявляє провідні властивості.

Одним із способів перевірити провідність розчину є використання електродів та джерела струму. При замиканні електричного кола через розчин солі у воді, струм починає протікати, що свідчить про провідні властивості розчину.

Таким чином, провідні властивості розчину солі в воді пояснюються наявністю іонів у розчині, які можуть переміщуватися та переносити електричний струм.