На якій точці слід підвісити вантаж вагою 5н, щоб зрівноважити розділений на шість рівних частин однорідний стержень
На якій точці слід підвісити вантаж вагою 5н, щоб зрівноважити розділений на шість рівних частин однорідний стержень, підвищений в точці 0 вантажем вагою 20н, при цьому стержнем підтримується в точці 1, і вважати вагу стержня необов"язковим.
Zabytyy_Sad_6748 24
Для розв"язання задачі нам потрібно знайти точку на стержні, в якій можна підвісити вантаж, щоб зрівняти моменти сили ваги вантажу і сили ваги стержня.Спочатку давайте зобразимо ситуацію. Нехай ми маємо стержень, який розділений на шість рівних частин, підвищений в точці 0 вантажем вагою 20Н і підтримується в точці 1:
| | | | | |
0 1 2 3 4 5 6
Тому, якщо знайти точку, для якої момент сили ваги стержня дорівнює моменту сили ваги вантажу, то стержень буде знаходитись в рівновазі.
Давайте позначимо відстанці від точки 0 до точки, де підвішений вантаж, як \(x\) і відстанці від точки 1 до точки, де підвішений вантаж, як \(d\).
Момент сили ваги стержня відносно точки 1 можна обчислити, враховуючи вагу стержня та відстань від точки 1:
Момент сили ваги стержня = Вага стержня * Відстань від точки 1 = 20Н * d
Момент сили ваги вантажу відносно точки 1 обчислюється, враховуючи вагу вантажу та відстань від точки 1:
Момент сили ваги вантажу = Вага вантажу * Відстань від точки 1 = 5Н * (1 - d)
Записавши рівняння для зрівняння моментів:
20Н * d = 5Н * (1 - d)
Розкривши дужки, отримаємо:
20Н * d = 5Н - 5Н * d
Додамо 5Н * d до обох боків рівняння:
20Н * d + 5Н * d = 5Н
Посортуємо подібні члени:
25Н * d = 5Н
Поділимо обидві частини рівняння на 25Н:
d = \frac{5Н}{25Н} = \frac{1}{5}
Тому, ми отримали, що вантаж потрібно підвісити на відстані \(\frac{1}{5}\) від точки 1. Це означає, що вантаж має бути підвішений на відстані 1 - \(\frac{1}{5}\) = \(\frac{4}{5}\) від точки 0.
Таким чином, можна підвісити вантаж вагою 5Н на відстані \(\frac{4}{5}\) від точки 0, щоб зрівняти розділений на шість рівних частин однорідний стержень, який підвищений в точці 0 вантажем вагою 20Н, і відомо, що вагу стержня не потрібно враховувати.