Прив яжіть характеристики зображення, яке формується в збиральній лінзі, до положення предмета. * hc⁄λ hν> A_вих

  • 31
Прив"яжіть характеристики зображення, яке формується в збиральній лінзі, до положення предмета. * hc⁄λ hν>A_вих |e| U_з hν=A_вих+(m_e v_max^2)/2 hν_min=hc/λ_max =A_вих Умова для виникнення фотоефекту Енергія фотона Червона межа фотоефекту Фотоелектричне рівняння
Шарик
52
При прив"язанні характеристик зображення до положення предмета в збиральній лінзі розглядаються такі параметри:

1. hc/λ: Це формула, яка відповідає умові для виникнення фотоефекту. Значення hc/λ визначає мінімальну енергію фотона, необхідну для виникнення фотоефекту. Ця величина може змінюватися в залежності від характеристик матеріалу, з якого виготовлений предмет.

2. hν: Це енергія фотона, яка залежить від його частоти (v). За формулою E = hν, де Е - енергія фотона, h - стала Планка, ν - частота фотона.

3. A_вих: Це робота виходу, яка визначає мінімальну енергію, яку має мати фотон для виходу електрона з поверхні матеріалу.

4. |e|: Це значення відновленого заряду, яке становить модуль заряду електрона.

5. U_з: Це різниця потенціалів між збиральною лінзою із вихідним катодом та анодом.

6. hν_min: Це формула для визначення мінімальної частоти фотона, яка необхідна для виникнення фотоефекту на поверхні матеріалу. Значення цієї частоти можна виразити через продукт значення сталої Планка (h) та шуканої максимальної довжини хвилі (λ_max).

7. Фотоелектричне рівняння: Це рівняння, яке описує фотоефект і відображає залежність між енергією фотона і кінетичною енергією вибитого електрона. Згідно цього рівняння, кінетична енергія електрона (Е_к) дорівнює різниці між енергією фотона (Е) та роботою виходу (A_вих).

Вперше фотоефект був експериментально виявлений Альбертом Ейнштейном в 1905 році, і його дослідження принесло йому Нобелівську премію у 1921 році. Фотоефект є важливим явищем, яке допомагає нам розуміти взаємодію світла з речовиною.