Якщо однакова кількість молекул постійно переходить з поверхні рідини до повітря та знову повертається до рідини

  • 19
Якщо однакова кількість молекул постійно переходить з поверхні рідини до повітря та знову повертається до рідини, то пара над рідиною може бути описана як 1) не максимально насиченою 2) максимально насиченою 3) надлишково нагрітою
Паук
12
Для розуміння даної задачі, перейдемо до пояснення понять, які використовуються в ній.

У фізиці і хімії існує поняття "насиченості пара". Насиченою парою називають таку пару, у якій немає зміни кількості молекул, що переходять з рідини до газу або з газу до рідини. Значення "насиченої" стосується стану рівноваги між рідиною і паром.

Записавши дану вимогу в умові задачі, вона формулюється так: "однакова кількість молекул з поверхні рідини постійно переходить у пару, а потім знову повертається до рідини". Це означає, що молекули переходять із рідини до пару й назад у стільки ж самеї кількості.

Отже, коли молекули рідини переходять до пари, вони залишають поверхню рідини і стають частиною пари. Утворена пара може бути збагачена молекулами рідини (насичена) або може містити менше молекул рідини, ніж це було б можливо (не насичена).

Проте, в умові задачі йдеться про те, що кількість молекул, які переходять до пари та повертаються у рідину, є однаковою. Це означає, що кількість молекул рідини, яка залишає поверхню та стає частиною пари, дорівнює кількості молекул, які повертаються з пари у рідину. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що пара над рідиною є максимально насиченою.

Тому правильним варіантом відповіді на поставлену задачу є 2) максимально насиченою.