Запитання 1 1. З якого причини виникає індукційний струм у замкненому провіднику? Варіанти відповідей: 1. Чи може

  • 20
Запитання 1 1. З якого причини виникає індукційний струм у замкненому провіднику? Варіанти відповідей: 1. Чи може у замкненому провіднику виникнути індукційний струм, якщо він рухається поступально в однорідному магнітному полі? 2. Чи може у замкненому провіднику виникнути індукційний струм, якщо він знаходиться в стані спокою в однорідному магнітному полі? 3. Чи може у замкненому провіднику виникнути індукційний струм, якщо він знаходиться в стані спокою в змінному магнітному полі? 4. Чи може у замкненому провіднику виникнути індукційний струм, якщо він знаходиться в стані спокою в неоднорідному магнітному полі? Запитання 2 2. Як зміниться положення алюмінієвого замкнутого кільця при швидкому внесенні постійного магніту в його центр? Варіанти відповідей: 1. Чи притягнеться алюмінієве замкнуте кільце до магніту? 2. Чи почне алюмінієве замкнуте кільце обертатись навколо осі, що проходить через його центр, при швидкому внесенні постійного магніту? 3. Чи залишиться алюмінієве замкнуте кільце нерухомим при швидкому внесенні постійного магніту? 4. Чи відштовхнеться алюмінієве замкнуте кільце від магніту при швидкому внесенні постійного магніту? Запитання 3 Два однакові гвинтові пружини
Лось
5
У замкнутому провіднику індукційний струм може виникнути з наступних причин:

1. Зміна магнітного поля: Якщо замкнений провідник перетинає змінне магнітне поле або магнітне поле, що проходить через провідник, змінюється, то у провіднику може виникнути індукційний струм. Це роз"яснюється законом електромагнітної індукції Фарадея-Ленца, згідно з яким зміна магнітного поля породжує електричне поле, що індукує струм у замкненому провіднику.

2. Закон збереження заряду: Індукційний струм у замкненому провіднику може виникнути, якщо зовнішні засоби змушують електричний заряд переміщуватися по провіднику. Наприклад, якщо провідник знаходиться у змінному магнітному полі, то сила, що діє на електрони в провіднику, спричинена зміною магнітного поля, може перемістити заряд по провіднику, розгорнувши індукційний струм.

3. Принцип взаємної індукції: Якщо поруч з замкненим провідником розташований змінний струм або інший змінний магнітний полюс, то зміна електромагнітних полів викликає індукційні струми у замкненому провіднику, який знаходиться у стані спокою.

Тепер розглянемо варіанти відповідей:

1. Варіант 1: Ні, у замкненому провіднику не може виникнути індукційний струм, якщо він рухається поступально в однорідному магнітному полі. В даному випадку, коли провідник рухається поступально в однорідному полі, не відбувається зміна магнітного поля, по якому провідник рухається. Тому, у замкненому провіднику не спостерігається індукційного струму.

2. Варіант 2: Намі всажують мавнітний пед. Так, у замкненому провіднику може виникнути індукційний струм, навіть якщо він знаходиться у стані спокою в однорідному магнітному полі. Згідно з законом електромагнітної індукції Фарадея-Ленца, зміна магнітного поля поблизу провідника індукує електричне поле, що спричиняє появу індукційного струму в провіднику.

3. Варіант 3: Так, у замкненому провіднику може виникнути індукційний струм, якщо він знаходиться у стані спокою в змінному магнітному полі. Згідно з законом електромагнітної індукції Фарадея-Ленца, зміна магнітного поля (навіть якщо провідник знаходиться у стані спокою) породжує електричне поле, що спричиняє появу індукційного струму в провіднику.

4. Варіант 4: Ні, у замкненому провіднику не може виникнути індукційного струму, якщо він знаходиться у стані спокою в однорідному магнітному полі. В цьому випадку не відбувається зміна магнітного поля, тому індукційний струм не виникає.